JooMix - Joomla templates CMS Joomla Help

Ototransfüzyon seti ameliyat sırasında kanamalar sonucu kaybedilen kanın ameliyat esnasında yıkanıp hastaya geri verilmek üzere eritrosit süspansiyonu elde etmede kullanılmalıdır.

Ototransfüzyon seti aşağıdaki özelliklere sahip parçalardan oluşmalıdır:

Ototransfüzyon seti, asıl işlemin yapıldığı santrifüj çanağı, aspirasyon hattı, atık torbası ve ürün toplama  torbası ile bağlantı hortumlarından ibaret olmalıdır.

Santrifüj çanağı:  İşlem için  uygun ve özel bir yapıda olup,  farklı hacimdeki çanaklar aynı cihaz ile kullanılabilmelidir.

Rezervuar: Rezervuar içerisinde  150 mikronluk filtre olmalıdır, gerekli kan giriş çıkış bağlantıları ile beraber vakum bağlantı uçları da bulunmalıdır,hacmi 3000 ml den az olmamalıdır.

Aspirasyon hattı: Ameliyat  bölgesindeki antikoagülasyon solüsyonu ile karşılaştırılarak  rezervuara toplamak için kullanılacak olan bu hat yeterli uzunlukta ve çift lümenli olmalıdır.

Atık torbası: Yıkanma artıklarının toplanacağı bu torba en az 10 lt. hacminde olup, devreden kolayca ayrılabilip  ve tahliye musluğuna sahip olmalıdır.

Yıkanmış eritrosit biriktirme torbası: Taksimatlı ve 1000 ml kapasiteli olmalıdır.

Setin hortumlarının tümü kullanımı kolaylaştıracak şekilde renklerle kodlanmış olmalıdır ve hortumlar üzerinde yeteri sayıda manuel çalıştırılabilen klempler olmalıdır.

Setle birlikte kullanılan cihazda bir ünite eritrosit süspansiyonu yaklaşık 3 dakikada yıkayıp hazır hale getirilebilmelidir.

Setle birlikte kullanılan cihazda bir hava kabarcık dedektörü sistemde yer almalıdır.

Setle birlikte kullanılan cihazda santrifüj  dönüş hızı 5650 rpm olmalıdır ve gerekli emniyet özelliklerine sahip olmalıdır.

Rezervuar içerisindeki kan miktarı uygun seviyeye ulaştığında santrifüj işlemi otomatik olarak başlamalıdır.

Setle birlikte kullanılan cihazda santrifüj bölmesinde eritrosit seviye dedektörü bulunmalı ve bununla bölmeye yerleştirilen santrifüj çanağı içindeki eritrosit miktarı uygun seviyeye ulaştığında doldurma işleminin otomatik olarak bitirilip yıkama programı otomatik olarak başlamalıdır.

Setle birlikte kullanılan cihazın roller pompası hem   santrifüj  bowl’unun doldurulması  hem  de yıkama solüsyonunun santrifüj bowl’una gönderilmesi ile  yıkanmış eritrositlerin uygun bir torbaya doldurulması işlemini sağlamalıdır.

Pompa hızı 0-1000 ml/dk. arasında ayarlanabilmelidir.

Setle birlikte kullanılan cihaz mikro işlemci kontrollü olmalıdır.

Setle birlikte kullanılan cihaz tam otomatik olmalıdır.

Ototransfüzyon seti, hastanemiz bünyesinde kullanılmakta olan Haemonetics Cell Saver 5+ cihazına uyumlu olmalıdır.

Ürün Sağlık Bakanlığından onaylı TİTUBB’si olmalıdır.

Teknik Bilgiler

Ototransfüzyonda yeni standartları belirleyen HAEMONETICS CellSaver 5+, pratik ve tam otomatik kullanımıyla da görevini sessizce yerine getirir.

  1. Otomatik işleme başlama
  2. Rezervuarda yeterli miktara ulaşıldığında işlem otomatik olarak başlar.
  3. Atık torbası dolmaya yaklaştığında taşmadan uyarır.
  4. Çanak içerisine yıkama için yeterli miktarda eritrosit toplanmadı ise otomatik beklemeye geçer; rezervuarda yeterli miktara ulaşıldığında otomatik olarak tekrar başlar.
  5. Yüksek hız
  6. 3 ila 5 dakika arasında bir sürede 1 ünite eritrosit hazırlar.
  7. Pompa hızlarını rezervuarın doluş hızına göre otomatik ayarlar; ameliyat esnasında ani kanama artışlarında cihaza müdahale edilmesine gerek kalmaksızın cihaz kendini otomatik olarak şartlara uydurur, müdahale gerektirmez.
 
ÇAĞRI MERKEZI

+90 216 594 55 96
 
MAİL İLE ULAŞIN

info@hctbiomedikal.com.tr
NEREDEYIZ

Ümraniye / İstanbul